מגזין "רמת גן היא כבר לא ברירת מחדל"

"רמת גן היא כבר לא ברירת מחדל"

יש לה סטיגמה של אחות חורגת ולא מוצלחת, אבל בעזרת מספר מהלכים נכונים, בעיקר של מחלקת ההנדסה בעיר, התהפכו היצרות ורמת גן משאירה אבק גם לתל אביב שהתנשאה עליה כל השנים

עיר עם אופי. רמת גן

כבר תקופה שמשהו טוב עובר על רמת גן, ולאחרונה זה גם הפך להיות רשמי כאשר נחשפו נתוני המכירות ברבעון השלישי של שנת 2015. בנתונים ניתן לראות שכמות הדירות שנמכרו בעיר עברו את כמות הדירות שנמכרו בתקופה המקבילה בכל מקום אחר בארץ. כך, כאשר ברמת גן נמכרו 449 דירות בסך הכל, נמכרו בתל אביב 417 דירות בלבד. נראה שהעיר שתמיד הייתה בצילה של ה"עיר ללא הפסקה", ואף נחשבה פעמים רבות לברירת המחדל שלה, מתחילה לקבל זהות משלה בשוק הנדל"ן המקומי.

"רמת גן תופסת אישיות משלה", מכריז דקל יצחק, סמנכ"ל הומלנד המתמחה בשיווק פרוייקטים. "גם אנחנו, בחברת השיווק עברנו לרמת גן לא מזמן מתוך הבנה שזו העיר עם התעוררות ביקוש מרכזית. מה שקרה לנו קרה לקונים, ובראש ובראשונה זו ההבנה שהמחירים בעיר הצמודה אליה הם פשוט לא פרופרציונליים".

על מנת להבין עד כמה המחירים ברמת גן נשארו שפויים ביחס לתל אביב ניתן להשוות מחיר למטר רבוע. בעוד שבעיר ללא הפסקה 100 מטר רבוע עולה באיזור ה- 3.5 מיליון שקלים, ברמת גן אותו הגדול יעלה רק 1.8 מיליון.

דקל מציין כי השינוי בעיר החל בשכונות המערביות שלה, אלה שקרובות לתל אביב ולאט לאט גם מזרח העיר הפך להיות יעד מבוקש, ובכך נתן למעשה את הגושפנקה לעובדה שרמת גן עומדת כבר בפני עצמה ולא צריכה את חסדיה של תל אביב. "רמת גן ממותגת יותר טוב, ואנשים מעריכים אותה", הוא אומר.

"הדבר המדהים ברמת גן זה שאין בה קרקעות פנויות בכלל", מציין אוהד דנוס יו"ר השמאים בישראל. "הכוונה היא שכל מכירות הדירות בעיר זה על בסיס פינוי בינוי. מפנים דיירים ומקימם בניינים חדשים. מחלקת ההנדסה של העיר עובדת יפה. זה לא קורה בשאר המקומות. עוד דבר שניתן לזקוף לזכותה זה איזור התעשייה המרכזי שהוקם בה המספק, מטר מלב הפועם של תל אביב, איזור מסחר אטרקטיבי".

"ככל שבתל אביב יעלו המחירים, הנהינת הראשית תהיה רמת גן. לכן אני צופה שגם בעתיד היא תמשיך להיות חזקה", אומר דנוס. "אנחנו מדברים על לב איזור ביקוש עם מחירים נמוכים מהמרכז, זו נוסחה מנצחת לכולם".

שרי תורג'מן, בעלת חברת השקעות המעסקת בין היתר בפרוויקטים של פינוי בינוי ברמת גן, מציינת כי משפרי דיור כיום פונים לעיר המתפתחת על מנת להשתדרג בגודל ואיכות הדירות שלהם. גם רוכשי דירה ראשונה יכולים למצוא בה דירות בהשקעה ראשונית נמוכה היות והעיר מעודדת גם חידוש של דירות קטנות. בנוסף להם, גם משקיעים רבים מוצאים עניין בעיר, "מתוך 30 דירות בחודש האחרון לפחות מחצית היו למשקיעים", היא מציינת. "רמת גן מאוד אטרקטיבית עבורם כי הם יכולם לקנות בה דירה גדול של 50 עד 60 מטר רבוע במחיר מאוד סביר שאפילו בערים כמו גבעתיים אין כאלה".

"הביקושים בארץ קשיחים ואנשים מחפשים תועלת מיטבית. העיר נותנת את המענה המטיבי לכל סוגי רוכשי הדירות. העיר ממש נבנית מחדש, תופסת נישה ייחודית וניתן לומר שכיום אין בה שכונות רעות", מסכם דקל יצחק.

למגוון פרוייקטים ברמת גן, היכנסו לכאן בונים>>

שתף מאמר