מגזין לפני כולם: הכירו את השכונות החדשות של ישראל

לפני כולם: הכירו את השכונות החדשות של ישראל

בשוק הנדל"ן חשוב תמיד להיות מעודכן. אז כדי שלא תגידו שלא אמרנו, ריכזנו עבורכם 10 שכונות חדשות מכל חלקי הארץ, כדי שגם אתם תוכלו להיות הראשונים לזהות

C1, עפולה

מתחם C1 ממוקם צפונית למרכז העיר, ויכלול 2,927 יח"ד (יחידות דיור) בתמהיל המשלב בין בניה רוויה לצמודי קרקע. בשכונה מתוכננים גם מרכז תרבות עירוני, פארק גדול במרכז השכונה, וכן 4 גני ילדים, 2 בתי ספר יסודיים ובי"ס על-יסודי. דירות בשכונה נכללות במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" וע"פ מכרז שנסגר לאחרונה צפויות להימכר במחירים נוחים במיוחד, הנעים סביב ה-700,000 ש"ח לדירת 120 מ"ר.

עפולה מצויה בעיצומה של קפיצת מדרגה משמעותית, הכוללת תוספת של כ-9,000 יח"ד שחלקן כבר נבנו ואוכלסו. משרד הבינוי אף בוחן תכנית מרחיקת לכת להפיכת עפולה וסביבותיה למטרופולין החמישי בישראל. רכבת העמק, שצפויה להיפתח בשנה הבאה, מהווה נדבך חשוב בהתפתחותה של העיר ובחיזוק מעמדה המרחבי. בעיר מתוכננים פארק הייטק, "מתחם תחנה" מסחרי בדומה לאלו שבת"א וירושלים, וכן תחנה מרכזית חדשה. העיר נהנית מהגירה חיובית ומהווה יעד בולט למשקיעי נדל"ן.

במהלך 2015 זכתה חברת דונה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקים 240 יח"ד במורדות עפולה הצעירה. לדברי אוהד סבן, סמנכ"ל בחברת דונה, "בשנים האחרונות עפולה נמצאת בתנופת בנייה אדירה, ואנחנו חושבים שהיא תהפוך לאחד מהיעדים האטרקטיביים לזוגות ומשפחות צעירות המחפשות לרכוש דירה במחיר שפוי וליהנות מאיכות חיים גבוהה. על פי התכנון, הפרויקט יכלול בניינים נמוכים של 6-7 קומות וישמר את המרקם הכפרי של האזור".

לצפייה בכל הפרויקטים החדשים בעפולה כנסו >>

אגמים, אשקלון

אגמים היא אחת מהשכונות הגדולות ביותר שייבנו בארץ בשנים הקרובות. השכונה ממוקמת בדרום אשקלון ועתידה לכלול כ-6,500 יח"ד. גולת הכותרת של המתחם היא הקמתו של אגם מלאכותי המוקף בפארק שכונתי ירוק. מחירי הנדל"ן במקום נוחים ביחס למרחב: כ-950,000 ש"ח עבור דירת 4 חדרים ו-1.2 מיליון ש"ח ל-5 חדרים. עם התקדמות הבניה ופיתוח התשתיות צפויה עליית מחירים משמעותית. על פי נתוני השמאי הממשלתי, בשנה החולפת עלו מחירי הדירות באשקלון ב-11%, זאת לעומת עלייה ממוצעת של 5% בלבד בכלל הערים שנבדקו.

"אשקלון עלתה על מפת הנדל"ן הארצית ומצמצמת את פערי המחיר מול אשדוד השכנה. היום, גם זוגות צעירים וגם משפרי דיור גילו את מתחם אגמים באשקלון, למרות הבנייה המאסיבית, הם רוכשים דירות בקצב גדול יותר מההיצע הקיים והמחירים רק עולים", אומר רן בן אברהם, סמנכ"ל השיווק והייזום בצמח המרמן המשווקת את פרויקט אגמון בשכונת אגמים בעיר. לדבריו "על פי נתוני הלמ"ס הייתה עלייה של 72% ברכישת דירות באשקלון רובם המכריע בשכונת אגמים. בפרויקט שאנחנו משווקים, רוב הדירות נמכרו תוך זמן קצר וכיום אנחנו נמצאים בעיצומם של מכירת דירות הפרימיום. אומנם רשות מקרקעי ישראל עושה מאמצים להגדיל את ההיצע אך בינתיים היא אינה מצליחה להדביק את קצב המכירות שרק עולה".

לצפייה בכל הפרויקטים החדשים באשקלון כנסו >>

כפר ורדים

אוכלוסיית כפר ורדים צפויה להכפיל עצמה בשנים הקרובות ל-14 אלף תושבים. על פי התכנון, תוקם שכונה בת כ-700 יח"ד שתכלול בנייה רוויה וצמודי קרקע. עד כה חברת צ.פ זכתה במכרז להקמת 117 יח"ד. צ.פ תהיה החברה הראשונה שתחל לבנות בכפר ורדים והיחידה שתבנה במרכז הכפר בסמוך לשכונות המאוכלסות. בימים אלה החברה החלה בתכנון הפרויקט שצפוי להיבנות ברוח הבנייה הירוקה, שמירת הסביבה וחסכון באנרגיה.צ.פ. מתכננת לבנות בתים דו משפחתיים ודירות בבניינים מדורגים.

בשבועות הקרובים יתפרסמו מכרזים להקמת 508 יח"ד. מדובר על מכרז להקמת 331 יח"ד בבנייה רוויה שצפוי להיסגר בחודש מרץ ומכרז להקמת 177 צמודי קרקע.

המכרזים החדשים הם חלק ממהלך כולל של המועצה המקומית (שלב ג') במטרה להגדיל ולהצעיר את יישוב. על פי התכנון, השכונה החדשה תציע גם דירות במחירים סביב מיליון שקל במטרה למשוך את הזוגות הצעירים ליישוב.

כפר ורדים ממוקם בסמוך לפארק תפן, 20 ק"מ מזרחית לנהריה ו-15 ק"מ צפונית לכרמיאל. כפר ורדים מושך אליו אוכלוסייה מבוססת מכל אזור הצפון בין היתר בזכות שמורות הטבע שמסביב ומזג האוויר הנוח ברוב ימות השנה. על פי נתוני הלמ"ס, בחמש השנים האחרונות נבנו בכפר ורדים 96 יח"ד בלבד מתוכן 27 יח"ד היו נכון לסוף הרבעון הראשון בשלבים שונים של בנייה.

לאחרונה אושרה בוועדה המקומית תוכנית להקמת אזור תעסוקה משותף לכפר ורדים ומעלות תרשיחא. אזור התעסוקה החדש, הממוקם צפונית לשלב ג' של כפר ורדים,  ישתרע על שטח של 460 דונם, ויכלול כ-200,000 מ"ר של שטח בנוי לטובת: תעסוקה - כ-67,500 מ"ר, תעשיה - כ-122,000 מ"ר וכ-22,000 מ"ר למסחר. אזור התעסוקה יאכלס מגוון שימושים: תעשיה מתקדמת ונקייה, משרדים, בתי עסק, מוסדות ושירותי ציבור, מרפאות, מכונים, מרכזי הכשרה טכנולוגית, מתקני ספורט ותרבות ועוד.

שכונת אכזיב, נהריה

שכונת אכזיב ממוקמת בצפון נהריה, בחלקו הדרומי של חוף אכזיב – אחת מרצועות החוף המרהיבות בישראל.  השכונה החדשה מרוחקת כ-100 מטרים בלבד מקו החוף ותכלול 769 דירות בבניה רוויה, 70 וילות ועד 750 חדרי מלון. בנוסף, במתחם שגודלו כ-300 דונם הוקצו שטחים למבני ציבור, שטחים ציבוריים פתוחים, מסחר ברחוב, אזור תיירות ומועדון ספורט פרטי. במערכת הדרכים בשכונה ישולבו כמה רחובות הולנדיים.

נהריה, העיר המארחת, היא עיר מתוכננת ומתפקדת היטב. לב נהריה, משני צידי שדרות הגעתון, מהווה את אחד ממרכזי הערים הפעילים והתוססים ביותר בארץ. לנהריה תכנית מתאר כוללנית חדשה המתווה את דרכה לשנת 2030 ומגדילה את האוכלוסייה ל-75 אלף תושבים. נהריה נמצאת בתנופת פיתוח ובשנים הקרובות צפויות להיבנות בה כ-4,000 יח"ד. כביש 6 ייסלל עד צומת כברי ויקרב את נהריה למרכז הארץ. הפרויקט נמצא כיום בשלבי תכנון מפורטים.

לצפייה בכל הפרויקטים החדשים בנהריה כנסו >>

נווה עוז, פתח תקווה

נווה עוז היא אחת השכונות הוותיקות והשקטות בפתח תקווה, וממוקמת במערב העיר. הבניה בשכונה היא צמודת קרקע. לצד השכונה הוותיקה תיבנה שכונה חדשה - "נווה עוז הירוקה" שתכלול כ-2,500 יח"ד על שטח של 253 דונם, בבניה רוויה של מגדלי מגורים. לשכונה מיקום טוב, בסמוך לכביש 471 ואזור התעסוקה רמת סיב. מחירן של דירות 5 חדרים בשכונה עומד על כ-2.139 מיליון ש"ח. האוכלוסייה באזור (נווה עוז, כפר גנים ג') הינה ברמה סוציו- ואקונומית גבוהה מאוד (8-9).

"האזור מאופיין באוכלוסייה ממעמד סוציו- אקונומי גבוה מאוד ובביקוש גבוה לדירות גדולות, בעיקר ממשפרי דיור בסביבה הקרובה. לכן לרגל השקת הפרויקט החלטנו לצאת בפריסייל מיוחד שיציע, בהשוואה לפרויקטים אחרים, את ההזדמנות הכי טובה לרכוש דירה בשכונה המוכרת כאחת השכונות היקרות בפתח תקווה והמבוקשת שבהן, בין היתר בשל הגבול הצמוד לגבעת שמואל", מציין אבי זיתוני, מנכ"ל ובעלים של חברת א.זיתוני , המקימה את פרויקט ECO נווה עוז הירוקה שבשכונת נווה עוז בפתח תקווה, הכולל 101 יחידות דיור ב- 2 בניינים בני 13 ו-15 קומות.

לצפייה בכל הפרויקטים החדשים בפתח תקווה כנסו >>

פארק הים, בת ים

רובע פארק הים מייצג את אחד הפרויקטים המבטיחים ביותר לשנים הקרובות באזור גוש-דן. ברובע ייבנו כ-10,000 יח"ד, מרכז תעסוקה ומתחם מלונאות, בו כבר נבנים כיום שלושה בתי מלון חדשים שיכללו כ-1,000 חדרים. חלק מהמתחם הינו פארק חוף ושמורת טבע. רובע העסקים יכלול כ-2.5 מיליון מ"ר וצפוי לתרום רבות לכלכלה העירונית והכנסות העירייה. תכנית פארק הים מגדילה את אינטנסיביות שימושי הקרקע בבת ים ויוצרת תמהיל מגוון.

לאחרונה אושרה בעיריית בת ים תב"ע (תכנית בניין עיר) שהופקדה על ידי מצלאוי בשיתוף שיכון ובינוי. במסגרת התב"ע ייהרס מבנה מגורים בבת ים בגובה 4 קומות הכולל 24 דירות ובמקומו ייבנה מגדל בן 31 קומות ברחוב רוטשילד באזור צפון-מערב בת ים, קו ראשון לחוף. המגדל בן 31 הקומות ישמש למגורים, מסחר ותיירות. 26 קומות ממנו מיועדות למגורים וכוללות 104 יחידות דיור, 5 הקומות הנוספות ישמשו למלונאות. קומת הקרקע במגדל תשמש חזית מסחרית. סמי מצלאוי הבעלים של חברת מצלאוי ומנכ"ל החברה מציין, כי "התכנית אושרה אחרי שנים ארוכות של עבודה ואני מקווה שבקרוב נוכל לצאת לדרך. התחדשות עירונית הכרחית לשם קידום בת ים ממש כפי שהיא תרמה לערים אחרות בהן הקמנו בהצלחה פרויקטים מסוג זה.

לצפייה בכל הפרויקטים החדשים בבית ים כנסו >>

גבעת אורנים, מעלות-תרשיחא

שכונת גבעת אורנים ממוקמת בין כפר ורדים לשכונת יפה נוף במעלות-תרשיחא. השכונה תכלול כ-600 יח"ד - 526 בבנייה רוויה מדורגת של עד 6 קומות ו-74 יח״ד צמודי קרקע של דו-משפחתיים. רמת הפיתוח בשכונה גבוהה והיא תכלול מוסדות חינוך מגיל גן, מוסדות ציבור, מסחר ושטחים ירוקים.

השכונה ממוקמת בגובה של 600 מטר מעל פני הים, בלב אזור טבעי מהיפים בארץ הכולל בין השאר את שמורת נחל מירון, פלגי נחל כזיב ועוד. גבעת אורנים סמוכה לריכוזי תעסוקה אזוריים: תפן, מעלות, כרמיאל וחיפה. בנוסף, היא מרוחקת כ-9 ק"מ ממחלף עתידי של כביש 6 שיורחב. אכלוס צפוי החל משנת 2016.

בשכונה בונים כיום 3 קבלנים - חדיף, משהב וגליל מגורים.

בימים אלו התפרסם מכרז ל-192 דירות בשיטת מחיר למשתכן. מדובר במכרז אחרון בשכונה, שפיתוחה הסתיים (חשמל, תשתיות, אספלט וכו). העירייה הצליחה לשפר מול משרד השיכון את תנאי המכרז, תוך העלאת מחיר המקסימום ובמקביל הגדלת סבסוד עלויות הפיתוח. בהנחה וקבלן יציע כ 5,700 ש״ח למ״ר במסגרת המכרז, מחירה של דירה בת 110 מ״ר עם מרפסת בשטח של 10 מ״ר וחנייה אחת יעמוד על  783,783 שקל. על זה יינתן מענק לרוכש של 60,000 ש״ח. כך שבסופו של דבר הדירה תעלה: 723,783 שקל.

משכנות אומנים, קרית מוצקין

משכנות האומנים ממוקמת בצפון קרית מוצקין ותיבנה במקום בו היה קיים מחנה כורדני של צה"ל עד שנת 2012.  בשכונה ייבנו כ-3,500 יח"ד בתמהיל מגוון של בניה רוויה בגובה של 6-26 קומות. לאחרונה פורסמו תוצאות מכרז מחיר למשתכן בשכונה, והתברר כי מחירן של דירות 120 מ"ר יעמוד על כ-920,000 ש"ח בלבד, מחיר המשקף הנחה של כ-30% ביחס למחירי השוק. במרכז המתחם מתוכנן פארק שכונתי גדול.

מצד שני נבנים גם פרויקטים יוקרתיים בשכונה, ואחד מהם הוא פרויקט HI המוקם על ידי החברות יוסי אברהמי ואלמוגים החזקות. הפרויקט כולל בניין בן 24 קומות ו-94 יח"ד.

לדברי יפה סדן, סמנכ"לית השיווק בחברת יוסי אברהמי, "אזור חיפה והקריות נהנה בשנתיים האחרונות מעלייה חדה בביקושים לדירות חדשות ובמקביל היתה גם בעלייה גדולה במחיר הדירות. הסיבה לכך היא שאחרי שנים רבות של חוסר עשייה, המינהל החל לשווק קרקעות, והגדיל את הקצב בעיקר לקראת סוף שנת 2015. כחלק מאותה מגמה, יש גם עלייה בביקוש לדירות יוקרה באותו אזור. הסטנדרט הגבוה של הפרויקט מאפשר לאותם רוכשים לשדרג את איכות החיים, לגור בסביבה המוכרת להם ובמחירים אטרקטיביים במיוחד".

 

שכונת אפק, קרית ביאליק

שכונת מגורים חדשה על קרקעות שהיו שייכות לקיבוץ אפק, סופחו לקרית ביאליק ומשלימות את העיר ממזרח, כחלק משכונות מגורים נוספות המתוכננות ממזרח לשאר הקריות. בשכונה ייבנו כ-4,500 יח"ד בתמהיל מגוון: בניה טורית עם קיר משותף בת 3 קומות, לצד בניה רוויה בת 6 עד 23 קומות, בה לפחות 15% מהדירות בכל מבנן יהיו בנות 3 חדרים. בנוסף, בשכונה מתוכננים כ-27,000 מ"ר של מסחר ומשרדים ופארק שכונתי מרכזי, בו יפותחו מתקני משחק, רחבה מרכזית להתכנסות, שבילי אופניים ופינות ישיבה מוצלות. את השכונה חוצה כביש עוקף קריות החדש, אך משני צדדיו ישתרעו רצועות של שטחים פתוחים שישמשו גם כמחסום ויזואלי ואקוסטי בין הכביש לאזורי המגורים. את השכונה מקיפים מאות דונמים של שמורות הטבע עין אפק וכרי נעמן.

שכונת אפק מצטרפת לתכנית נוספת לשכונה חדשה במזרח קרית ביאליק -  "ביאליק על הפארק", בה גם כן מתוכננות כ-4,500 יח"ד. שתי השכונות יחדיו צפויות להכפיל את אוכלוסיית העיר, שעד לאחרונה התאפיינה בהיצע נמוך של בניה חדשה למגורים.

לצפייה בכל הפריקטים החדשים בקריות כנסו >>

המע"ר, מודיעין-מכבים-רעות

מודיעין נחשבת לאחת הערים האיכותיות והמבוקשות בקרב מעמד הביניים, אך באותה נשימה היא גם נתונה לביקורת חריפה מצד אנשי מקצוע הודות לתכנונה כ"פרבר שינה", המתבטא בהיעדר ממשי של מרכז עירוני, שטחי תעסוקה ורחובות מסחריים. המע"ר (מרכז עסקים ראשי) החדש צפוי לשוות למודיעין נופך עירוני, כיאה לעיר מרכזית באמצע הדרך בין ירושלים לת"א.  מרכז העיר יכלול כ-1,500 יחידות דיור, לרבות דירות לזוגות צעירים וזכאי דיור במחיר מטרה, משרדים, מסחר, מוסד אקדמי ומעונות סטודנטים ומבני ציבור. כל אלה ייבנו סביב לב פועם של שדרה מרכזית אורבנית שבקצה שלה תמוקם רחבה ציבורית.

תוכנית השדרה המרכזית ורחבת המע"ר תייצר רצף אורבני עירוני עבור הולכי רגל וחיבור בין כל המוקדים העיקריים של מרכז העיר: תחנת האוטובוסים המרכזית, פארק ענבה, תחנת הרכבת, קניון עזריאלי ובניין העירייה העתידי.

המחירים במע"ר נעים כיום בין 1.35 מיליון ש"ח (3 חדרים) ל-1.95 מיליון ש"ח עבור דירות 5 חדרים.

לצפייה בכל הפרויקטים החדשים במודיעין והסביבה כנסו >>

שתף מאמר