מגזין לא רק זוגות צעירים זקוקים לבית: איפה יכולים משפרי דיור לרכוש היום דירה

לא רק זוגות צעירים זקוקים לבית: איפה יכולים משפרי דיור לרכוש היום דירה

הממשלה מתעלמת ממשפרי הדיור ומקדמת בניית דירות מוזלות לזוגות צעירים בלבד – למרות זאת, בשוק עדיין מוצעות מגוון של דירות 5 חדרים ומעלה למשפרי דיור אפילו במחירים מתחת למיליון שקל. מדריך למשפר

פרויקט מגדל בפארק של חברת טופ נדל"ן

ממשלת ישראל קבעה מיד עם השבעתה כי הפתרון למשבר הדיור יכול להגיע רק באמצעות הוזלת מחיר הדירות החדשות לזוגות צעירים. שר האוצר משה כחלון לקח תחת חסותו את כל הגורמים הרלוונטיים בתחום הנדל"ן בישראל, ובהם רשות מקרקעי ישראל ומינהל התכנון, והשיק את תכנית "מחיר למשתכן".

במסגרת אותה תכנית הבטיח השר כחלון כי כל קרקעות המדינה שישווקו בשנים הקרובות יהיו רק עבור זוגות צעירים חסרי דירה. המשמעות היא שמרבית הדירות החדשות שייבנו בישראל בשנים הקרובות יהיו רק עבור זוגות צעירים, ואילו משפרי הדיור שרוצים להשתדרג בדירה חדשה וגדולה יותר ייאלצו להתפשר –לרכוש דירה יד שנייה או דירה מיזם שבנה על קרקע פרטית.

אלא שהמדינה מחזיקה ב-93% מהקרקעות בישראל  ורק 7% הן בידי בעלים פרטיים. יתרה מכך, מרבית הקרקעות הפרטיות נמצאות באזור המרכז. כך נוצר מצב שבעלי הקרקעות הפרטיות, שזיהו את הפוטנציאל הגדול בנכס שלהם בשל הביקוש הרב בקרב יזמים שמחפשים קרקע לבנייה למגורים לכלל האוכלוסייה. המהלך הזה צפוי להוביל לעליית מחירים נוספת לדירות במרכז הארץ – לכל אותם רוכשים שלא יכולים או לא יתמודדו על דירות במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

אז היכן יכולים היום משפרי דיור ליהנות עדיין מדירה חדשה ומרווחת יותר? פילחנו את השוק בהתאם לתקציב השונה של משפרי הדיור.

דירות עד מיליון שקל

לא מדובר בדירות במסגרת מחיר למשתכן ולא במע"מ אפס או מחיר מטרה. משפרי דיור שרוצים לקנות היום דירת 5 חדרים במחיר של עד מיליון שקל מבלי להשתתף בהגרלה ממשלתית כזו או אחרת יכולים להגיע לדוגמא לערד.

חברת ריקאלו שיווק ויזמות נדל"ן משווקת בפרויקט המגורים City View הממוקם בכניסה לערד דירות 5 חדרים בפחות ממיליון שקל. הפרויקט כולל 6 בניינים בני 8 קומות עם סה"כ כ-252 דירות, כאשר דירת 5 חדרים בשטח של 119מ"ר ומפרסת של 20 מ"ר וחניה נמכרת ב-900 אלף שקל בלבד.

דירות עד 1.5 מיליון שקל

משפרי דיור שמחפשים אווירה כפרית יוכלו למצוא כזו בגבעת אלונים שבקריית אתא. פרויקט גבעת אלונים המוקם על ידי חברת שרביב, כולל 610 יח"ד בבניה רוויה וצמודי קרקע, ומוקם כשכונת מגורים בעלת אופי כפרי, עם שטחים ירוקים רחבי ידיים, שבילי אופניים, גן משחקים לילדים, רחובות מרוצפי אבן ומערכת כבישים בטוחה. גבעת אלונים ממוקמת מצפון לשכונת גבעת טל, מצפון-מערב למחלף סומך וכ-10 דקות נסיעה מהקריון. ניתן לרכוש כיום דירת 5 חדרים במגדלי גבעת אלונים במחיר של החל מ-1.36 מיליון שקל. שטח הדירה  120 מ"ר + 11 מ"ר מרפסת, כולל חניה ומחסן.פרויקט גבעת אלונים. הדמיה: ויו פוינט

פרויקט נוסף בקריות שמציע דירה שמתאימה למשפרי הדיור הוא "נתיב ים" של חברת נתיב פיתוח נדל"ן בקריית ים. ניתן לרכוש בפרויקט, הכולל 2 מגדלים בני 17 קומות עם 138 דירות, דירת 5 חדרים בשטח של  125 מ"ר ומרפסת של 19 מ"ר, חניה ומחסן במחיר של החל מ-1.52 מיליון שקל.

בפרויקט "לוינשטין נוף בראשית" בעפולה המוקם על ידי קבוצת לוינשטין בשיתוף עם חברת אגדים קימה ברזילי מציעים גם כן דירות למשפרי דיור במחיר של עד 1.5 מיליון שקל. הפרויקט כולל כ-300 יח"ד בתמהיל דירות מגוון של 3,4 ו-5 חדרים. בסביבת הפרויקט תוכננו מבני ציבור ופארקים: מרכז מסחרי, פארק ותחנת רכבת חדשה, כך שהאזור יתחבר בתשתית תחבורתית לכל הארץ. מחיר דירת 5 חדרים החל מ-1.2 מיליון שקל ומחיר דירות גן ודירות גג כ-1.5 מיליון שקל.

מבני גזית מסיימת בימים אלו את שיווק הבניין השביעי והאחרון בפרויקט רובע יזרעאל הממוקם בשכונת רובע יזרעאל בעפולה. מדובר בבניין בן 9 קומות הכולל 36 דירות בנות 4 ו-5 חדרים ופנטהאוז. במיליון וחצי שקל ניתן לרכוש את דירת הפנטהאוז המשתרעת על פני 142 מ"ר בתוספת מרפסת מרווחת של 88.6 מ"ר, 2 חניות ומחסן.

פרויקט נוף בראשית של חברת לוינשטיין

הפרויקט מאופיין במשפרי דיור רבים. מדובר באחד הפרויקטים המוצלחים והמבוקשים ברובע יזרעאל ולראייה, חלק גדול ממשפרי הדיור בשלב האחרון הם דיירים שרכשו דירות בשלבים הראשונים של הפרויקט וכעת מעוניינים להגדיל את הדירה שרכשו בדירה אחרת בפרויקט.

גם בבאר שבע משפרי הדיור יכולים למצוא דירת 5 חדרים שמתאימה עבורם במחיר של עד 1.5 מיליון שקל. חברת אביסרור מקימה את פרויקט צמרת אביסרור שבשכונת נווה זאב בבאר שבע. הפרויקט כולל מגדל מפואר בן 19 קומות הכולל 72 יחידות דיור. תמהיל הדירות מגוון והוא כולל דירות בנות 4,5,6 חדרים הכוללות מרפסות בשטחים שנעים בין 12מ"ר ל- 20 מ"ר וכן פנטהאוזים. מחיר דירת 5 חדרים החל מ – 1.41 מיליון שקלים.

דירות עד 2 מיליון שקל

בשנים האחרונות ראש העין מושכת המון תשומת לב בתחום הנדל"ן בגלל היקפי הבנייה הגדולים בעיר. המדינה שמה את יהבה על השכונה החדשה פסגות אפק שצפויה להכיל יותר מ-14 אלף יח"ד, כאשר היא כוללת פיתוח משמעותי של תשתיות, בנייה רוויה לזוגות צעירים וגם למשפרי דיור ומכרזי מחיר למשתכן ומחיר מטרה. עיקר הדירות שמשפרי דיור יכולים למצוא בקטגוריה הזו הן בראש העין.

כך, למשל, חברת דונה בונה בשכונת פסגות אפק החדשה כ-600 יח"ד. בפרויקט "דונה בפסגות אפק" מקימה דונה 17 בניינים בשלושה שלבים, השלב הראשון במתחם A, כבר החל להתאכלס לאחרונה וגם שלב ב' אשר ממוקם במתחם B נמצא לקראת אכלוס. הפרויקטים שמקימה דונה בפסגות אפק, כוללים מגוון רחב של דירות המתאימות לקהלים שונים, כך גם משפרי דיור שרוצים ליהנות מדירה חדשה ורחבה במחיר אטרקטיבי, יוכלו למצוא את מבוקשן בפרויקט. החברה מציעה כיום דירות 5 חדרים לאכלוס מיידי במחיר של החל מ-1.75 מיליון שקל.  דיירי הפרויקט ייהנו מדירות רחבות ומתוכננות היטב, מקרבה לשירותים קהילתיים, גני ילדים, בתי ספר ומוקדי תעסוקה.

עוד בראש העין, חברת יורו ישראל מקימה את פרויקט "יורו בראש העין" הכולל 3 בנייני בוטיק בני 5 קומות בלבד עם 47 דירות. בפרויקט נמכרת דירת 5 חדרים בשטח של 117 מ"ר עם מרפסת של 13 מ"ר, חניה ומחסן החל מ-1.7 מיליון שקל.

חברה נוספת שבונה בשכונה היא אפי קפיטל, שמקימה בראש העין את פרויקט "השמורה". הפרויקט יכלול 276 דירות מתוכן 166 דירות שישווקו במסגרת מחיר מטרה ו-110 שישווקו בשוק החופשי. הפרויקט יכלול 10 בניינים בסך הכל: 6 בניינים בני 8 קומות ו-4 בניינים בני 4-5 קומות. בחלק המשווקת לשוק החופשי נמכרת דירת 5 חדרים עם נוף לשמורה, בשטח של 129 מ"ר עם 17 מ"ר מרפסת, כולל מחסן ו-2 חניות, ב-1.8 מיליון שקל.


מגדלי צרפתי בראשון לציון

ואם לא בראש העין, אז ניתן למצוא דירה למשפרי דיור גם בראשון לציון. חברת נדל"ן נדל"ן מקימה את פרויקט Givati Tower בראשון לציון, הכולל מגדל מגורים בן 9 קומות הכולל 32 יח"ד בתמהיל דירות מגוון הכולל דירות בנות 3, 4 ו-5 חדרים, דופלקסים ודירות גן. הפרויקט משלב מגורים וכ- 2,000 מ"ר מסחר ברחוב גבעתי פינת יוסף בורג ובמרחק הליכה משכונות רמב"ם, קדמת ראשון, נווה הדרים, רביבים, קריית האמנים, מרום ראשון ונעורים. מחיר דירת 4 חדרים החל מ-1.65 מיליון שקל.

לא רחוק משם בנס ציונה מציעה חברת סרוגו בפרויקט HI NESS דירת 5 חדרים במחיר החל מ-2.09 מיליון שקל. פנטהאוזים החל מ- 2.95 מיליון שקל. הפרויקט כולל כ-402 יח"ד בנות 3, 4, 5 ו- 6 חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים על פני 16 בניינים. הפרויקט כולל חניון תת קרקעי המכיל כ-700 מקומות חניה וסביבו שטחים ירוקים, אשר יוסיפו לשדרוגו של השכונה החדשה. אדריכל הפרויקט – פייגין אדריכלים.

דירות עד 2.5 מיליון שקל

משפרי הדיור יכולים למצוא בקטגוריה הזו כבר דירה גדולה יותר גם בגוש דן ובחלק מהמקרים אפילו דירות מיוחדות כמו פנטהאוזים, דופלקסים, מיני-פנטהאוז או דירות גן.

בפתח תקווה, למשל, מטרופוליס מציעה למשפרי דיור דופלקסים אחרונים בני 6 חדרים בבניין שעובר התחדשות עירונית. חברת מטרופוליס נמצאת כבר בשלב מתקדם בחיזוק המבנה ברחוב לוין 3 שבשכונת כפר גנים. התשתיות בבניין הכוללות מים, ביוב וחשמל הוחלפו, חזיתות המבנה,  הלובאים וחדרי המדרגות חודשו לחלוטין ובבניין תותקן מעלית. מטרופוליס הוסיפה לבניין  8 דירות חדשות, בהן 4 דירות דופלקס בנות 6 חדרים. הדופלקסים בפרויקט תוכננו באופן ייחודי כך שהכניסה אליהן תהיה מהקומה העליונה, ובקומה התחתונה ממוקמים חדרי השינה. מדובר בדופלקסים בשטח של 155 מ"ר ומרפסת ענקית בשטח של 55 מ"ר. המחיר ההתחלתי שלהן עומד על 2.79 מיליון שקל.

בגבעת שמואל הסמוכה לפתח תקווה מקים אבי זיתוני בשותפות עם משה ויגאל גינדי את פרויקט ECO שכונת רמת הדר החדשה. הפרויקט כולל 228 יחידות דיור שיתפרשו על פני 2 בניינים בני 20 קומות. תמהיל הדירות בפרויקט מגוון וכולל פנטהאוזים ודירות עד 6 חדרים. בשלב זה הדירות בפרויקט מוצעות למכירה בפריסייל. מחיר דירת 4 חדרים החל מ 1.92 מיליון שקלים ודירת 5 חדרים החל מ  2.22 מיליון שקל.

אם משפרי דיור מחפשים גם נוף ייחודי כמו ברחוב הירקון בתל אביב ולא יכולים להרשות לעצמם הם יכולים להדרים לבת ים. בסמוך לים מוקמת שכונה חדשה וגדולה במיוחד – פארק ים. חברת אלדר השקעות עתידה לבנות את פרויקט EDEN TOWER 500 מטר בלבד מהחוף. מדובר במגדל של 45 קומות וכ-177 יח"ד וצפוי להפוך לאחד ממתחמי המגורים הגדולים והמודרניים ביותר שיבנו בגוש דן בשנים הקרובות. ייחודו של המתחם בקרבתו לים ובפארק בשטח של כ-200 דונם שישתרע בין דירות המגורים לחוף. מחירן ההתחלתי של דירות 5 חדרים בקומות גבוהות הוא החל מ-2.3 מיליון שקל.


פרויקט צמרת אביסרור בבאר שבע

דירות גדולות נוספות שמתאימות למשפרי דיור בתל אביב במחיר של עד 2.5 מיליון שקל יש גם בפרויקט החדש של חברת יוסי אברהמי. לאחרונה החלה החברה לשווק את פרויקט VIEW - קומפלקס מגורים, הכולל דירות 3, 4 ,5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. מדובר בשני בניינים בני 11 ו-14 קומות וכוליים 100 יח"ד וקומת מסחר שנמצאים בצמוד לפארק החורשות ברחוב דרך בן צבי. מחיר דירות 5 חדרים יימכרו החל מ-2.523 מיליון שקל.

בראשון לציון מציעה חברת צרפתי שמעון בפרויקט "מגדלי צרפתי" בשכונת האירוס דירת 5 חדרים בשטח של 122 מ"ר עם מרפסת בשטח של 16 מ"ר, כולל מחסן וחניה בכ-2.4 מיליון שקל. הפרויקט כולל 2 מגדלים בני 17 קומות, לצד 2 בנייני בוטיק מדורגים בני 6 - וסה"כ 152 דירות.

יישוב נוסף שנחשב למובהק בקרב משפרי הדיור שרוצים ליהנות מדירה רחבה במחיר של דירת 2 חדרים במרכז תל אביב הוא גני תקווה. חברת אחים דוניץ משווקת בימים אלו שלב חדש בפרויקט "דוניץ בגני תקווה", הכולל 2 מגדלים בני 20 קומות ושני מגדלים בני 23-24 קומות עם סה"כ 328 דירות. דירת 5 חדרים בשטח של כ-131 מ"ר עם מרפסת בשטח של כ-14 מ"ר, כולל מחסן וחנייה, נמכרת החל מ-2.31 מיליון שקל.

דירות עד 3 מיליון שקל

משפרי דיור שמחפשים דירות מיוחדות עם נוף שונה מהרגיל יוכלו למצוא אותו ברמת גן ממש בצמוד לספארי במגדל חדש שהחל להתאכלס החודש. בפרויקט "מגדל בפארק" של חברת מגדל טופ נדל"ן יכולים משפרי הדיור לרכוש דירות מיוחדות עם מרפסות שצופות לספארי ולראות את בעלי החיים מסתובבים באופן חופשי ברחבי הפארק. המגדל בן 32 קומות כולל 144 יח"ד והוא נהנה ממפרט טכני יוקרתי ובו חדר כושר מאובזר, סאונה, מועדון חברים ומרפסת תצפית משותפת לדיירים בקומה ה-28 המאפשרת ליהנות מהנוף האורבני של מרחב גוש דן. דירת 5 חדרים בקומה 18 נמכרת במחיר של החל מ-2.95 מיליון שקל.

ברמת גן נבנית גם שכונה חדשה שמושכת תשומת לב בקרב משפחות משפרות דיור והיא קריניצי החדשה. השכונה משתרעת על שטח של כ-235 דונם ועתידה לכלול כ-1,000 יחידות דיור ב-5 מגדלי יוקרה, בבניה נמוכה של יחידות גן-גג ובצמודי קרקע. החברות אשדר, צמח המרמן ואזורים בונות כ-680 יח"ד בשכונה. מחיר דירת 5 חדרים, בקומה השנייה, שמתאימה למשפרי דיור, הוא החל מ-2.65 מיליון שקל.

מבני גזית החלה לשווק את פרויקט קק"ל בגבעתיים. מדובר בפרויקט תמ"א 38/2 כלומר הריסת הבניין הישן ובניית בניין חדש ומודרני. מבני גזית היא היזם והקבלן המבצע של הפרויקט כך שללקוח מעטפת של 360 מעלות וליווי אישי צמוד מהרכישה דרך התכנון והביצוע.


פרויקט קק"ל בגבעתיים

על פי התכנון, 2 הבניינים הישנים ברחוב קק"ל 1-3 הכוללים 12 דירות ייהרסו ובמקומם יוקם בניין בן 8 קומות ו-32 יח"ד. לבניין יהיו 2 כניסות כך שבכל קומה מתוכננות 2 דירות בלבד. תמהיל הדירות כולל דירות 3-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. בפרויקט ניתן למצוא דירות 4 חדרים במחיר של עד 3 מיליון שקל. לאחרונה נמכרה בפרויקט דירת 4 חדרים תמורת 2.68 מיליון שקל.

שכונה חדשה נוספת שזוכה להתעניינות של משפרי דיור היא נווה זמר ברעננה. השכונה החדשה מוקמת בצפון רעננה ותכלול כ-3,500 יח"ד. חברת ינוב, הבונה את פרויקט קונצ'רטו, תכננה את שני הבניינים ו-33 הדירות כך שיתאימו למשפחות משפרות דיור. כך למשל, החברה מציעה דירות 5 חדרים בשטח של כ-124 מ"ר ומחסן במחיר של החל מ-2.75 מיליון שקל בקומה ממוצעת. במסגרת התכנון למשפחות החליטו בחברת ינוב להפוך את חדרי הדיירים בבניינים לחדרי מוזיקה ולאבזר אותם, וזאת מתוך תפיסה כי הם יספקו למשפחות ערך מוסף ויאפשרו לילדים לקיים שיעורי נגינה ולבלות שם בשעות הפנאי.

חברת מצלאוי מציעה בקריית אונו מיני-פנטהאוז במחיר של החל מ-2.9 מיליון שקל. מדובר במיני-פנטהאוז בפרויקט אונו פריים הממוקם בקרית אונו על ציר לוי אשכול בעיר, בקטע בין כיכר הרוגי מלכות בבל ועד לקניון קריית אונו, והוא כולל 5 בניינים בני 14-17 קומות וכ-320 דירות.

שתף מאמר