מגזין המרוויחים מהנמכת כיכר דיזנגוף

המרוויחים מהנמכת כיכר דיזנגוף

הנמכת הכיכר תעלה את מחירי הדירות באזור במאות אלפי שקלים. השכירות בבתי העסק תעלה בכ- 15%

הריסת כיכר דיזנגוף. צילום: כפיר סיוון

השבוע החלו העבודות להנמכת כיכר דיזינגוף וחזרתה למצב שהיה עד שנת 1978. הנמכת הכיכר שהוקמה בשנת 1938 צפויה להעלות גם את ערך הנכסים באזור. מבדיקה שערך שמאי המקרקעין חיים מסילתי עולה, כי הנמכת כיכר דיזינגוף צפויה להעלות את שווי הדירות בטבעת הראשונה בכ-5%. לדבריו, "הנמכת הכיכר מלווה בתוכניות רחבות יותר לשיפוץ התשתיות והמרחבים הציבוריים באזור הכיכר, דבר שתורם לערך הנכסים באזור.

"בנוסף, הנמכת הכיכר תיצור ריאה ירוקה ומתחם מטופח יותר ממה שיש כיום. הסיבה שהנכסים לא צפויים להתייקר ביותר מ-5% היא בין היתר מכיוון שכבר בשנה האחרונה הייתה עלייה בערך הנכסים בשל פרויקטי יוקרה שהוקמו מסביב לכיכר. צריך לזכור שמדובר בתל אביב. עלייה של 5% משמעה עליה של מאות אלפי שקלים".

פרויקט פרוג 2. הדמייה: ויו פוינט

בעלי העסקים במתחם צפויים לסבול מירידה חדה בכמות הקונים בחודשים בהם תבוצענה העבודות אך בטווח הארוך דמי השכירות של העסקים הממוקמים בטבעת הראשונה סביר שיעלו בעד 15%. "הנמכת הכיכר תהפוך את האזור לאטרקטיבי יותר, תמשוך יותר עסקים ותיצור ביקוש גדול יותר לשטחי מסחר".

עוד עולה מהבדיקה כי המחיר הממוצע למ"ר באזור כיכר דיזינגוף עומד על כ-46 אלף שקל – מדובר בעלייה של 62% לעומת מחיר של 28.5 אלף שקל למ"ר לפני חמש שנים. הבנייה היחידה שמתקיימת כיום באזור הכיכר היא בתחום ההתחדשות העירונית וכוללת מספר פרויקטים מצומצמים של בניינים נמוכים עד 7 קומות, בהתאם למדיניות של העירייה. אולם כבר כעת ניתן לזהות כי הנמכת הכיכר הופכת את האזור לאטרקטיבי יותר, הפרויקטים הופכים ליוקרתיים במיוחד והמחיר למ"ר הגבוה משמעותית מהמחיר הממוצע. כך למשל, חברת נוגה יזמות נדל"ן החלה להקים את פרויקט היוקרה פרוג 2 הממוקם מול מרכז הקבלה, וקולנוע רב חן, מטרים ספורים מכיכר דיזנגוף. הפרויקט כולל בניין בן 6.5 קומות ובו 11 דירות במחיר ממוצע של 60 אלף שקל למ"ר.

העבודות להנמכת הכיכר צפויות להימשך כשנה במסגרתן ישוקמו הכבישים הסמוכים, ייסלל שביל לרוכבי אופניים ופסלו של יעקב אגם יורד למפלס הרחוב.


שמאי ועורך הדין חיים מסילתי

לדברי סימן שאזו, מנכ"ל נוגה יזמנות נדל"ן: "מדובר בפרויקט הנמצא בפריים לוקיישן נדיר באזור ללא קרקעות לבנייה. לכן, החלטנו ליזום פרויקט מיוחד הן בארכיטקטורה המיוחדת שלו ובתמהיל הדירות שכולל בעיקר דירות מרווחות המכניסות את קצב החיים האורבאני פנימה. מדובר בפרויקט הפונה לאוכלוסייה שמחפשת דירות מרווחות ויוקרה אבל אינה מעוניינת להתגורר במגדל בן עשרות דירות שבמידה מסויימת מנותקות מקצב החיים הדינמי של תל אביב. עד היום עוד לפני שהתחלנו לשווק מכרנו 2 דירות שכל אחת מהן משתרעת על פני קומה שלמה".

פרוייקט פרוג 2 הינו בניין יוקרה בן 6.5 קומות ובו 11 דירות מרווחות הכוללות 3 כיווני אוויר, דירת גן המשתרעת על פני 214 מ"ר בנוסף לגינה ייחודית המשתרעת על פני 123 מ"ר עם בריכה פרטית, בנוסף פנטהאוז הכולל 337 מ"ר ב-2 מפלסים ומרפסת גג עם בריכה פרטית הצופה אל מרכז תל אביב ואל כיכר דיזנגוף. על התכנון הייחודי חתומים בר אוריין אדריכלים. מחירי הדירות עומדים על כ-60 אלף שקל למ"ר.

שתף מאמר